Xitoy Tashqi ishlar vaziri Van I bugun Toshkentda O'zbekiston rahbari Shavkat Mirziyoyev bilan suhbatlashgan. Markaziy va Januniy Osiyo hamkorligini targ'ib qiluvchi anjumanda o'nlab liderlar va bosh diplomatlar qatnashmoqda. Tomonlar strategik sheriklikni kengaytirishni muhokama qilgan. O'zbekistonning bu tashabbusidan asosiy maqsad yangi savdo yo'llari va biznes imkoniyatlar ochish. Xitoy by borada Toshkent bilan yaqindan ishlaydi, degan Van. Mirziyoyev bunday quvvatlov o't ahamiyatli ekanini ta'kidlagan.
O'zbekiston, Xitoy: strategik sheriklik
Xitoy Tashqi ishlar vaziri Van I bugun Toshkentda O'zbekiston rahbari Shavkat Mirziyoyev bilan suhbatlashgan. Markaziy va Januniy Osiyo hamkorligini targ'ib qiluvchi anjumanda o'nlab liderlar va bosh diplomatlar qatnashmoqda. Tomonlar strategik sheriklikni kengaytirishni muhokama qilgan.